راهنمای خرید

دستگاه روغن گیری دست دوم یا نو؟ آیا کارکرده خریدن منطقی است؟

دستگاه روغن گیری دست دوم

در این مقاله قصد  داریم، به بررسی مزایا و معایب خرید دستگاه روغن گیری دست دوم در مقایسه با دستگاه نو بپردازیم و شما را در تصمیم گیری بهترین انتخاب راهنمایی کنیم. ابتدا به پاسخ این سوال می‌پردازیم که چرا برخی برای خرید، دستگاه های دست دوم را انتخاب می‌کنند؟

 • کاهش هزینه‌ها: اولین دلیلی که افراد سراغ خرید لوازم دست دوم می‌روند، قیمت آن است. پرواضح است که قیمت لوازم دست دوم نسبت به اجناس نو پایین‌تر است.
 • توانایی تامین سریع: تجهیزات صنعتی دست دوم، اغلب در بازار در دسترس هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. این امر می‌تواند زمان تامین تجهیزات را کاهش دهد.
 • نداشتن هدف قطعی و ثابت در کسب و کار: این امر باعث می‌شود فرد برای خرید و تصمیم گیری در ادامه کار دچار شک و تردید و عدم اعتماد به نفس شود. لذا این امر باعث می‌شود دنبال دستگاهی باشد که در صورت تغییر شغل در آینده، متضرر نشود.

دستگاه روغن گیری دست دوم

در سالهای اخیر گرایش به مصرف روغن‌های طبیعی و سالم افزایش یافته است. در این میان، دستگاه‌های روغن گیری به ابزاری محبوب برای تهیه روغن‌های خالص و مغذی در منزل تبدیل شده‌اند. اما سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می‌شود این است که آیا خرید دستگاه روغن کشی دست دوم مقرون به صرفه است یا بهتر است دستگاه نو تهیه کرد؟ ‎در ادامه، این مساله را بررسی کرده‌ایم:

مزایای خرید دستگاه روغن گیری دست دوم

 • قیمت ارزان‌تر: قیمت دستگاه روغن گیری دست دوم از مدل‌های نو ارزان‌تر است. این موضوع برای افرادی که بودجه محدودی دارند، می‌تواند یک مزیت مهم باشد. لکن باید قبل از تصمیم گیری برای خرید، تمامی احتمالات را بررسی کرد.
 • مناسب برای مصارف کم: اگر قصد استفاده‌ی غیر مداوم از دستگاه دارید، خرید دستگاه روغن کشی دست دوم گزینه‌ی مناسب‌تری خواهد بود.

معایب خرید دستگاه روغن گیری دست دوم

 • مشکلات فنی: دستگاه‌های دست دوم ممکن است دارای نقص فنی یا قطعات فرسوده باشند که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. این موضوع می‌تواند هزینه‌های اضافی به دنبال داشته باشد.
 • عدم وجود گارانتی: دستگاه‌های دست دوم معمولاً گارانتی ندارند، به این معنی که در صورت بروز مشکل، باید خریدار، هزینه تعمیرات را بپردازد. نیاز به توضیح نیست که شرکت اصلی دستگاه خریداری شده نیز، هیچ مسئولیتی در قبال دستگاه دست دوم قبول نمی‌کند، چراکه دستگاه استوک یا دست دوم فاقد امتیازات گارانتی و خدمات پس از فروش آن کمپانی است.
 • بهداشت: دستگاه‌های دست دوم ممکن است به طور کامل تمیز نشده باشند و آلودگی‌هایی در آن‌ها وجود داشته باشد که این مورد در دستگاه های صنایع غذایی بسیار امر مهم و تاثیرگذاری است.
 • برخی از لوازم دست دوم به درستی کار نمی‌کنند: برخی از لوازم دست دوم ممکن است عملکرد مشابه محصولات جدید را نداشته باشند. گاهی ممکن است بسیاری از لوازم دست دوم کماکان کار کنند، اما نسخه‌های جدید آن‌ها عملکرد بسیار بهتری داشته باشند. از این رو خرید و فروش دستگاه روغن کشی دست دوم و محصولات دست دوم در صنعت روغن گیری به هیچ وجه مناسب نیست.
 • اطمینان کمتر: یکی دیگر از نقاط ضعف خرید دستگاه روغن کشی پرس سرد دست دوم این است که غالباً از اطمینان کمتری نیز برخوردار خواهند بود. به عنوان مثال، یک ماشین دست دوم در مقایسه با نسخه جدید آن دیر یا زود در معرض خرابی بیشتری قرار خواهد گرفت. اگرچه این مساله برای برخی از محصولات مشکلی نخواهد داشت، اما برای برخی دیگر می‌تواند به یک فاجعه منجر شود.
 • طول عمر کمتر: طول عمر کلی لوازم دست دوم ممکن است نسبتاً محدود باشد. بنابراین، وقت و دقت کافی صرف کرده و از فرد یا مکانی معتبر خرید کنید.

خرید دستگاه روغن گیری نو

نکته‌ی مهمی که پیش از خرید دستگاه روغن گیری آکبند باید توجه داشت:

خرید دستگاه روغن کشی آکبند از نماینده و تامین کننده‌ی معتبر، که باعث آسوده خاطر بودن از بابت:

 • گارانتی
 • تامین قطعات
 • آموزش استفاده و پشتیبانی
 • بهداشت
 • اصلی بودن قطعات و صفر بودن (دست نخورده بودن) دستگاه

می‌شود.

چنانچه در زمان کارکرد و گارانتی دستگاه مشکلی در نحوه‌ی استفاده یا قطعات ایجاد شود، شرکت مذکور طبق تعهدی که در قرارداد خرید ذکر شده، پشتیبانی و خدمات لازم را انجام می‌دهد. اما این موارد شامل  دستگاه های دست دوم روغن گیری  یا استوک نمی‌شود و فروشنده هیچ مسئولیتی را در قبال آنها به عهده نمی‌گیرد. سخن آخر اینکه خرید دستگاه روغن کشی نو توصیه‌ می‌شود.

سخن آخر

انتخاب بین دستگاه روغن گیری دست دوم و نو به عوامل مختلفی مانند بودجه، نیازها و اولویت‌های شما بستگی دارد. به طور کلی، خرید دستگاه روغن گیری نو به دلیل مزایایی مانند گارانتی، خدمات پس از فروش و اطمینان بیشتر، توصیه می‌شود. در صورت تمایل به خرید دستگاه روغن گیری دست دوم، حتماً از یک فرد یا مکان معتبر خرید کنید و قبل از خرید، دستگاه را به طور کامل بررسی کنید.

از فروشنده در مورد سابقه کارکرد دستگاه، وجود نقص فنی و گارانتی سوال کنید. به خاطر داشته باشید که قیمت ارزان‌تر دستگاه روغن گیری دست دوم، ممکن است در نهایت به دلیل هزینه‌های تعمیر و نگهداری، به صرفه نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *