قیمت و خرید دستگاه روغن گیری کنجد

دستگاه روغن گیری کنجد یا روغن کشی برای استخراج روغن از کنجد و سایر دستگاه‌های روغنی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها به انواع مختلفی تقسیم شده و با روش‌های مختلفی روغن را استخراج می‌کنند.

در حال نمایش 6 نتیجه

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF80 با موتور گیربکس اتریشی

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی و کارگاهی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF500 با موتور گیربکس آلمانی و اتریشی

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی و کارگاهی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF1000

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF1500

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

 دستگاه روغن گیری کنجد چیست؟

دستگاه روغن گیری یا روغن کشی کنجد، برای استخراج روغن از کنجد و همچنین بسیاری دیگر از دانه‌های روغنی مانند زیتون، بادام، نارگیل و... به کار می‌رود.

دستگاه روغن گیری کنجد به دو روش پرس سرد یا گرم، روغن را استخراج می‌کنند. دستگاه‌هایی که از روش پرس سرد استفاده می‌کنند اغلب کیفیت روغن با کیفیت‌تری نسبت به دستگاه پرس گرم، تولید می‌کنند.

دستگاه‌های روغن گیری کنجد همچنین به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می‌شوند. دستگاه روغن گیری کنجد صنعتی برای تولید روغن در مقادیر زیاد و برای مصارف تجاری یا صنعتی طراحی شده است. این دستگاه‌ها معمولاً ظرفیت بالایی دارند و می‌توانند در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی روغن تولید کنند.

در حالی که، دستگاه روغن گیری کنجد خانگی دستگاهی است که برای تولید روغن در مقادیر کم و برای مصارف خانگی طراحی شده است. این دستگاه‌ها معمولاً ظرفیت پایینی دارند و برای استفاده در منزل مناسب هستند. دستگاه‌های روغن گیری خانگی معمولاً از موتورهای کوچک‌تر و ساده‌تری استفاده می‌کنند و نیازی به سیستم‌های خنک‌کننده و فیلتراسیون پیشرفته ندارند.

انواع دستگاه روغن گیری کنجد بر اساس روش روغن گیری

همانطور که اشاره کردیم، هر کدام از این روش‌ها مزایای خود را دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

دستگاه روغن گیری کنجد پرس سرد

دستگاه روغن گیری کنجد سرد برای استخراج روغن از کنجد و دانه‌های روغنی بدون استفاده از حرارت (کمتر از 45 درجه سانتیگراد) استفاده می‌شود. در این روش، دانه‌های روغنی تحت فشار مکانیکی قرار گرفته و روغن از آن‌ها خارج می‌شود.

با توجه به اینکه دستگاه‌های روغن گیری کنجد پرس سرد برای استخراج روغن از هیچ‌گونه حرارتی استفاده نمی‌کنند، کیفیت، خواص، بو و طعم اصلی دانه‌ها حفظ می‌شود.

در روش پرس سرد، مواد با استفاده از فشار مکانیکی وارد دستگاه می‌شوند و در دمای پایین بدون آسیب به ساختار دانه، روغن تولید می‌شود. روغن حاصل از این فرایند به عنوان یک روغن با کیفیت بسیار بالا شناخته می‌شود.

دستگاه روغن گیری کنجد پرس گرم

برخلاف دستگاه روغن گیری سرد، دستگاه روغن گیری کنجد گرم دستگاهی است که روغن دانه‌ها را با حرارت بالا، معمولاً بین 60 تا 80 درجه سانتیگراد، استخراج می‌کند. در این روش، دانه‌های روغنی طی فرآیند حرارتی تحت فشار قرار می‌گیرند.

عمدتاً دانه‌هایی نظیر کنجد، دانه آفتاب‌گردان و ذرت با استفاده از این روش روغن گیری می‌شوند. این فرایند معمولاً در کارخانه‌های تولید روغن بزرگ با حجم تولید انبوه اجرا می‌شود، زیرا هزینه‌ی آن به صرفه‌تر است.

در دستگاه روغن‌گیری پرس گرم، فرایند استخراج روغن از دانه‌ها به وسیله پرس گرم و به روش شیمیایی صورت می‌پذیرد. در این روش، دانه‌ها با اعمال حرارتی بالا و با استفاده از فشار زیادی که توسط اهرم دستگاه فراهم می‌شود، روغن آن‌ها استخراج می‌شود.

در این روش اگرچه دانه‌ها راحت‌تر روغن گیری می‌شوند اما حرارتی که به کنجد داده می‌شود باعث از دست رفتن بعضی خواص، بو و همچنین طعم دانه می‌شود.

انواع دستگاه روغن گیر به لحاظ نوع و کاربرد

در ادامه به معرفی انواع دستگاه روغن گیر بر اساس نوع و کاربرد می‌پردازیم.

روغن گیری خانگی

دستگاه‌های روغن گیری کنجد خانگی دستگاهی است اغلب کوچک هستند و برای استخراج روغن از دانه‌ها و آجیل‌ها در خانه و یا مشاغل خانگی استفاده می‌شوند.

این دستگاه‌ها معمولاً با استفاده از روش پرس سرد کار می‌کنند که در آن روغن با اعمال فشار بر دانه‌ها و آجیل‌ها استخراج می‌شود. این روش نسبت به روش‌های گرمایشی، روغن خالص‌تر و سالم‌تری تولید می‌کند.

دستگاه روغن کشی کنجد صنعتی

همان‌طور که از نام آن پیداست برای مصارف صنعتی و فوق حرفه‌ای به کار می‌رود. این دستگاه‌ها ظرفیت بیشتری نسبت به دستگاه‌های خانگی دارند و مقدار روغن بیشتری را هم در ساعت استخراج می‌کنند.

خرید و قیمت دستگاه روغن گیر صنعتی به طور روزانه، در شرکت کاراپرس، در اختیار عموم مشتریان عزیز قرار داده می‌شود. اگرچه نوسانات ارز و دلاری بر روی این امر تأثیرات جزئی گذاشته، اما لیست قیمت به صورت هفتگی و روزانه به روز می‌شود.

دستگاه روغن گیری کنجد کارگاهی

دستگاه روغن گیری کنجد کارگاهی برای مصارف تجاری و صنعتی طراحی شده است. این دستگاه‌ها ظرفیت روغن کشی بالاتری نسبت به دستگاه‌های روغن گیری خانگی دارند و می‌توانند از انواع دانه‌های روغنی، از جمله دانه‌های روغنی نرم و سخت، روغن کشی کنند.

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه روغن گیری کنجد

هنگام خرید دستگاه روغن گیری کنجد، باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. این نکات عبارت‌اند از:

 •  مصرف انرژی

یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید دستگاه روغن گیری کنجد، مصرف انرژی آن است. مصرف انرژی، عامل مهمی در میزان سود حاصل از روغن گیری، به خصوص برای کسب و کار‌ها دارد و عامل مهمی است که حتماً باید به آن توجه شود. به عنوان نمونه دستگاه پرس سرد NF80 با قدرت موتور 750 وات، به دلیل مصرف پایین انرژی به‌صرفه‌تر است.

 •  توان تولید

قدرت تولید یک دستگاه استخراج روغن کنجد، حجم روغن تولیدی را مشخص می‌کند. افرادی که قصد تولید روغن به مقدار قابل توجه دارند، نیاز به خرید یک دستگاه با ظرفیت تولید بالا دارند.

به عنوان نمونه دستگاه پرس سرد NF2000 ظرفیت اسمی ورودی دانه یک تا 150 کیلوگرم در ساعت، گزینه‌ی مناسب‌تر و به‌صرفه‌تری برای استفاده در کارگاه و تولید روغن در مقدار انبوه است.

 •  کیفیت

دستگاه‌های استخراج روغن کنجد با کیفیت برتر، عملکرد بهتر و عمر مفید طولانی‌تری دارند. کیفیت این دستگاه‌ها بستگی به کیفیت قطعات و اجزا استفاده شده در آن‌ها، ساختار بدنه، طول عمر دستگاه و دیگر عوامل دارد.

علاوه بر این، کشور تولید کننده نیز بر کیفیت دستگاه تأثیرگذار است؛ به عنوان مثال، دستگاه‌های روغن گیر آلمانی کیفیت و توانایی بیشتری نسبت به دستگاه‌های ایرانی دارند.

 •   بازدهی

بازدهی یک دستگاه استخراج روغن کنجد، درصد روغنی است که از دانه‌های روغنی استخراج می‌شود. هرچه بازدهی دستگاه بیشتر باشد، مقدار بیشتری از روغن از دانه‌های روغنی استخراج می‌شود.

به عنوان مثال، دستگاه پرس سرد NF500 با قدرت موتور 1.5 کیلووات، ظرفیت ورودی نمونه دانه را به میزان بیست کیلوگرم در ساعت دارد و از بازدهی بالایی در استخراج دانه‌ها برخوردار است.

 • چگونگی نظافت دستگاه روغن گیر

نظافت دستگاه روغن گیری کنجد، از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاهی که به درستی تمیز نشود، می‌تواند باعث آلودگی روغن شود.

 • صدای دستگاه هنگام کار

صدای دستگاه روغن گیری کنجد نباید آزاردهنده باشد. دستگاهی با صدای کم، برای استفاده در محیط‌های مسکونی حتی تجاری، مناسب‌تر است.

قیمت دستگاه روغن گیری کنجد کاراپرس

قیمت دستگاه روغن گیری کنجد کاراپرس، با توجه به عوامل مختلفی مانند ظرفیت دستگاه، نوع دانه‌های روغنی مورد استفاده و سایر امکانات دستگاه، متفاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق دستگاه روغن گیری کنجد کاراپرس، می‌توانید با شرکت کاراپرس تماس بگیرید.

برای داشتن بهترین دستگاه روغن کشی کنجد ارزان به روش‌های زیر می‌توان دستگاه روغن کشی کنجد خرید:

بر اساس کارکرد و کیفیت، قیمت‌های مختلفی در بازار وجود دارد؛ لذا قیمت ماشین روغن گیری ارزان که سؤال اغلب مشتریان است، باید ابتدا با قابلیت‌های دستگاه آشنا شوید تا محصولی با کیفیت خریداری کنید. بدین ترتیب هم از هزینه خود صرفه جویی کرده‌اید هم دستگاه  مطلوب خود را تهیه کرده‌اید.

 • دستگاه روغن گیری کنجد قسطی: این نحوه از خرید دستگاه روغن گیری کنجد مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. اما با توجه به نوسانات قیمت و تغییرات در بازار نمی‌توان همواره از این روش بهره‌مند بود
 • دستگاه روغن گیری کنجد پرس سرد دست دوم: بسیاری از خریداران به دلیل بودجه نمی‌توانند مدل‌های نو را تهیه کنند. اما از آنجایی که مدل دست دوم، ریسک‌های مربوط به خود را دارد لذا توصیه می‌شود حتی المقدور نو تهیه شود.

قیمت دستگاه روغن گیری کنجد به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دستگاه روغن گیری کنجد به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع دستگاه: قیمت خرید دستگاه‌های روغن گیری پرس سرد، معمولاً گران‌تر از دستگاه‌های روغن گیری پرس گرم هستند.
 • ظرفیت دستگاه: دستگاه‌های روغن گیری با ظرفیت پایین‌تر، معمولاً ارزان‌تر هستند.
 • نوع دانه‌های روغنی قابل استفاده: برخی از دستگاه‌های روغن گیری فقط برای استخراج روغن از برخی از دانه‌های روغنی مناسب هستند. این نوع دستگاه‌ها معمولاً گران‌تر هستند.
 • کیفیت دستگاه: کیفیت ساخت و قطعات دستگاه تأثیر زیادی در قیمت دستگاه روغن گیری کنجد دارد.
 • محصولات جانبی همراه دستگاه: برخی از دستگاه‌های روغن گیری با محصولات جانبی مانند فیلتر روغن، ظرف روغن و... همراه هستند. به همین دلیل قیمت خرید دستگاه‌های روغن گیری با محصولات جانبی بیشتر، معمولاً گران‌تر هستند.

آیا دستگاه‌های روغن گیری کنجد، دانه‌های دیگر را هم استخراج می‌کنند؟

دستگاه‌های روغن گیر اگر از آلیاژ ترکیبی و سخت استفاده شده باشد می‌تواند بیش از 140 نوع دانه روغنی و بذر را روغن کشی کند. با این وجود، میزان دانه‌های روغنی که یک دستگاه روغن گیر می‌تواند روغن کشی کند، به نوع دستگاه و اندازه آن بستگی دارد.

دستگاه‌های روغن گیر خانگی معمولاً برای روغن کشی از دانه‌های روغنی نرم مانند کنجد، سیاه دانه، بادام، گردو، کتان و آفتاب‌گردان طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها معمولاً ظرفیت روغن کشی محدودی دارند و برای مصارف خانگی مناسب هستند.

دستگاه‌های روغن گیر کارگاهی و صنعتی می‌توانند از انواع دانه‌های روغنی، از جمله دانه‌های روغنی نرم و سخت مانند هسته انگور، هسته انار، نارگیل و اسپند، روغن کشی کنند. این دستگاه‌ها ظرفیت روغن کشی بالاتری دارند و برای مصارف تجاری و صنعتی مناسب هستند.

دستگاه روغن گیری کنجد کاراپرس

در سال‌های اخیر، توجه به سلامت و استفاده از مواد غذایی سالم‌تر، افزایش یافته است. این امر باعث شده است که بازار روغن‌های ارگانیک، رونق بیشتری پیدا کند.

روغن‌های معمولی، اغلب حاوی مقادیر زیادی چربی‌های اشباع شده و ترانس هستند که می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌ها را افزایش دهند.

دستگاه روغن گیری کنجد کاراپرس، با استفاده از روش پرس سرد، روغن را از دانه‌های روغنی استخراج می‌کند. این روش، مزایای زیادی نسبت به روش‌های دیگر استخراج روغن دارد. مهم‌ترین مزیت این روش، حفظ ارزش غذایی روغن است. روغنی که با روش پرس سرد استخراج می‌شود، حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی است.

علاوه بر این، دستگاه روغن گیری کنجد کاراپرس، دارای مزایای دیگری نیز هست. این دستگاه، از قطعات و مواد اولیه باکیفیت ساخته شده است و دارای عملکردی ایمن و کارآمد است. همچنین، این دستگاه، دارای ابعاد و وزن مناسبی است و به راحتی قابل جابه‌جایی است.

به همین دلیل، دستگاه روغن گیری کنجد کاراپرس، محبوبیت زیادی در صنایع غذایی دارد. این دستگاه، برای کارگاه‌های غذایی، فروشگاه‌های مواد غذایی و شیرینی‌فروشی‌ها، گزینه‌ای مناسب است.

تمام دستگاه‌های شرکت کاراپرس به روش پرس سرد بوده و با حفظ کامل خاصیت مواد، آن‌ها را به کره یا روغن تبدیل می‌کند.

سخن آخر

دستگاه‌های روغن گیری کنجد انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای مزایا و کاربرد خاص خود هستند. این دستگاه‌ها با توانایی استخراج روغن کنجد با کیفیت بالا، عطر و طعم منحصر به فرد روغن را حفظ کرده و گزینه سالم‌تری را برای پخت و پز در اختیار ما قرار می‌دهند.

از آنجایی که انتخاب مناسب دستگاه به عنوان یک ابزار بنیادی در فرایند تولید روغن اساسی است، لازم است در انتخاب و استفاده از آن با دقت و آگاهی عمل کرد تا بهره‌وری و کیفیت بالایی در تولید داشته باشید.