خرید و قیمت دستگاه روغن گیری بادام

از دستگاه روغن گیری (روغن کشی) بادام و بادام زمینی، برای استخراج روغن از این دانه‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها در چند نوع صنعتی، خانگی و کارگاهی به بازار عرضه می‌شوند که هر کدام قدرت، ظرفیت و ویژگی‌های خاص خود دارند.

در حال نمایش 6 نتیجه

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF80 با موتور گیربکس اتریشی

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی و کارگاهی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF500 با موتور گیربکس آلمانی و اتریشی

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی و کارگاهی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF1000

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

دستگاه روغن گیری پرس سرد NF1500

 • پرس سرد
 • خشک ترین کنجاله
 • صنعتی
 • آماده ارسال
 • دارای خدمات پس از فروش
 • همراه با گارانتی شرکتی

دستگاه روغن گیری بادام چیست؟

دستگاه روغن گیری بادام، جهت روغن گیری از بادام، بادام زمینی و بادام تلخ و سایر دانه‌های روغنی مانند کنجد، تخم آفتاب گردان و ... گزینه مناسبی است.

بسته به این که چه استفاده‌ای از دستگاه روغن گیری می‌کنید، می‌توانید دستگاه‌های خانگی یا صنعتی تهیه کنید. دستگاه‌های صنعتی ظرفیت و قدرت به مراتب بالاتری دارند؛ چنین مزیت‌هایی باعث شده قیمت دستگاه روغن گیری صنعتی بالاتر از نمونه‌های خانگی باشد.

در مقابل، دستگاه روغن‌گیری بادام خانگی برای تولید روغن در مقادیر کم و برای مصارف خانگی طراحی شده است. این دستگاه‌ها کوچک‌تر از دستگاه‌های صنعتی بوده برای استفاده در منزل مناسب هستند. دستگاه‌های روغن‌گیری بادام زمینی و بادام خانگی معمولاً از موتورهای کوچک‌تر و ساده‌تری استفاده می‌کنند.

انواع دستگاه روغن گیری بادام بر اساس روش روغن گیری بادام

انواع دستگاه‌های روغن گیری بادام از نظر نحوه عملکردی به دو دسته پرس سرد و پرس گرم تقسیم می‌شوند که در ادامه به تفاوت‌ها و مزایای هر کدام از روش‌ها می‌پردازیم.

دستگاه روغن‌گیری بادام پرس سرد

دستگاه‌های روغن گیری بادام پرس سرد، روغن دانه‌های بادام را بدون نیاز به حرارت و در دمایی کمتر از 45 درجه سانتی‌گراد استخراج می‌کنند. در این روش دستگاه با اعمال فشار بالا بر روی دانه‌های روغنی، روغن آن‌ها را استخراج می‌کند. در این روش از آن جایی که بادام حرارت نمی‌بیند، طعم و عطر آن بهتر حفظ شده و ارزش غذایی و خواص روغن به دست آمده به مراتب بالاتر است.

پس از آن که فرایند روغن کشی بادام تمام شد، لرد روغن جدا شده و یک روغن با کیفیت بسیار بالا داریم.

دستگاه روغن‌گیری بادام پرس گرم

در این روش علاوه بر اعمال فشار مکانیکی، حرارت نیز نقش مهمی در فرایند روغن گیری بادام دارد. دمای روغن گیری در این روش به بالاتر از 80 درجه سانتی گراد بسته به نوع دانه مورد استفاده می‌رسد.

در روغن گیری بادام تلخ به روش گرم، دانه‌های بادام طی اعمال حرارت و اعمال فشار روغن دانه‌های بادام را می‌کشد.

عموماً روغن گیری گرم عمدتاً توسط مراکز صنعتی و کارخانه‌های روغن گیری اجرا می‌شود چرا که هزینه نسبتا پایین‌تری دارد و میزان روغن به دست آمده نیز بیشتر است اما به دلیل حرارت دیدن دانه‌ها، روغن بادام به دست آمده از این روش کیفیت پایین‌تری دارد و مواد مغزی بادام دچار آسیب می‌شوند به همین دلیل ارزش غذایی روغن کمتر خواهد بود.

انواع دستگاه روغن گیر بادام به لحاظ نوع و کاربرد

در ادامه به معرفی انواع دستگاه روغن گیر بادام بر اساس نوع و کاربرد می‌پردازیم.

دستگاه روغن کشی بادام صنعتی

مشخصا این دستگاه‌ها برای مصارف صنعتی و برای مراکز تخصصی روغن گیری مناسب هستند. دستگاه‌های روغن گیری صنعتی در نوع پرس سرد عرضه می‌شوند.

خرید و قیمت دستگاه روغن گیری بادام شیرین صنعتی به طور روزانه، در شرکت کاراپرس، در اختیار عموم مشتریان عزیز قرار داده می‌شود. اگرچه نوسانات ارز و دلاری بر روی این امر تأثیرات جزئی گذاشته اما لیست قیمت به صورت هفتگی و روزانه به روز می‌شود.

دستگاه روغن گیری بادام خانگی

دستگاه روغن گیری بادام تلخ خانگی اندازه کوچک‌تری داشته و برای مصارف خانگی و یا تهیه روغن جهت فروش می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این دستگاه‌ها به روش سرد روغن دانه‌های بادام و یا سایر انواع دانه‌ها را استخراج می‌کنند. از آن جایی که دانه‌ها در این دستگاه حرارت نمی‌بینند، عطر و مزه روغن بهتر بوده و ارزش غذایی بالاتری دارد.

دستگاه روغن گیری بادام کارگاهی

دستگاه‌های روغن گیری بادام تلخ کارگاهی قادرند علاوه بر بادام از طیف گسترده‌ای دانه‌های روغنی روغن بگیرند. چنان چه قصد تهیه و فروش روغن از دانه‌های روغنی دارید، دستگاه روغن گیری کارگاهی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

تفاوت دستگاه روغن گیری بادام و دستگاه روغن گیری بادام زمینی

تفاوت و شباهت میان دستگاه روغن گیر بادام و بادام زمینی به صورت زیر است:

شباهت ها

 • هر دو دستگاه از نظر ساختاری شبیه به هم هستند و از یک سیستم پرس برای استخراج روغن از دانه‌ها استفاده می‌کنند.
 • هر دو دستگاه برای مصارف کارگاهی و صنعتی موجود هستند.
 • هر دو دستگاه می‌توانند برای استخراج روغن از انواع مختلف دانه‌های روغنی مانند بادام، بادام زمینی، کنجد، آفتابگردان و غیره استفاده شوند.

تفاوت ها

 • اندازه و ظرفیت: دستگاه‌های روغن گیری بادام زمینی به طور کلی کوچک‌تر از دستگاه‌های روغن گیری بادام هستند. این به دلیل این است که بادام زمینی دانه‌های کوچک‌تری نسبت به بادام دارد.
 • قدرت موتور: دستگاه‌های روغن گیری بادام به طور کلی موتور قدرتمندتری نسبت به دستگاه‌های روغن گیری بادام زمینی دارند چرا که بادام سخت‌تر از بادام زمینی است و برای خرد کردن آن به نیروی بیشتری نیاز است.
 • تنظیمات: دستگاه‌های روغن گیری بادام ممکن است دارای تنظیمات بیشتری برای کنترل دما و فشار باشند. این به دلیل این است که روغن بادام به دما و فشار حساس‌تر از روغن بادام زمینی است.
 • قیمت: دستگاه‌های روغن گیری بادام به طور کلی گران‌تر از دستگاه‌های روغن گیری بادام زمینی هستند.

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه روغن گیری بادام

از جمله مواردی که در هنگام خرید دستگاه روغن گیری بادام تلخ و شیرین باید مد نظر داشته باشید می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 مصرف انرژی

مصرف انرژی دستگاه روغن کشی بادام زمینی از جمله مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت چرا که برای مجموعه‌های صنعتی، میزان انرژی مصرف شده توسط دستگاه یکی از موارد تعیین کننده در صرفه اقتصادی آن است.

به عنوان مثال، دستگاه پرس سرد NF80 که دارای موتوری با توان 750 وات و رده انرژی مصرفی خوبی است، به دلیل مصرف کمتر انرژی، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است.

توان تولید

توان دستگاه روغن گیر میزان روغن تولید شده را تعیین می‌کند. چنان چه قصد تولید و فروش مقادیر زیادی روغن را دارید، بهتر است دستگاهی با توان بالا انتخاب کنید.

به عنوان مثال، دستگاه پرس سرد NF2000 که ظرفیت ورودی دانه‌ها را از یک تا ۱۵۰ کیلوگرم در ساعت دارد، گزینه‌ای مناسب و اقتصادی برای استفاده در کارگاه و تولید روغن به صورت انبوه است.

کیفیت

کیفیت دستگاه روغن کشی بادام شیرین ارتباط مستقیمی با خروجی و بازده کار شما دارند. دستگاه‌های با عملکرد خوب و عمر طولانی، بازده روغن گیری شما را بالا می‌برد. توجه به کیفیت قطعات، جنس بدنه و کشور سازنده از جمله مواردی است که باید در زمان خرید دستگاه روغن گیر مدنظر داشته باشید. به عنوان نمونه دستگاه روغن گیر آلمانی از کیفیت و توانایی بالاتری نسبت به دستگاه‌های ایرانی برخوردار هستند.

 بازدهی

هرچقدر بازدهی دستگاه روغن گیری بادام تلخ شما بیشتر باشد، میزان روغنی که از دانه‌های استخراج می‌کند به مراتب بیشتر است. به عنوان مثال دستگاه پرس سرد 500 NF با قدرت موتور 1/5 کیلو وات با ظرفیت اسمی ورودی دانه بیست کیلوگرم در ساعت، بازدهی مناسبی برای روغن گیری دارد.

چگونگی نظافت دستگاه روغن گیر

همانند هر دستگاه مرتبط با تهیه محصولات خوراکی، نظافت دستگاه‌های روغن گیری بادام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چنان چه نظافت مناسبی از دستگاه روغن گیری به عمل نیاید، تاثیر بسزایی در کیفیت روغن به دست آمده خواهد داشت.

صدای دستگاه هنگام کار

یکی از مواردی که در هنگام خرید دستگاه ممکن است از چشم خریداران دور بماند، صدای دستگاه روغن کشی است. در صورتی که صدای دستگاه بلند باشد ممکن است باعث ایجاد مزاحمت و آلودگی صوتی شود که کار با دستگاه را ناخوشایند می‌کند. انتخاب دستگاه‌های با موتورهای کم صدا می‌تواند تجربه کار با دستگاه روغن گیری بادام و بادام زمینی را بهبود دهد.

قیمت دستگاه روغن گیری بادام به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دستگاه روغن گیری بادام تلخ به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع دستگاه: دستگاه‌های روغن گیری بادام پرس سرد معمولا قیمت بالاتری نسبت به دستگاه‌های روغن گیری پرس گرم دارند. از آن جایی که در این دستگاه‌ها سعی شده است بدون حرارت میزان روغن زیادی تولید شود و روغن به دست آمده کیفیت بالاتری دارد، دستگاه‌های پرس سرد بیشتر از انواع پرس گرم است.
 • کیفیت دستگاه: همانند هر دستگاه دیگری، هرچقدر دستگاه روغن گیری که انتخاب می‌کنید کیفیت بهتری داشته باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال قیمت دستگاه روغن کشی بادام ایتالیایی به دلیل استفاده از قطعات مرغوب، بیشتر از سایر دستگاه‌ها است.
 • ظرفیت دستگاه: از آن جایی که دستگاه‌های با ظرفیت بالا از موتورهای قدرتمندتر و بازدهی و خروجی بیشتری برخوردار هستند قیمت بالاتری دارند. به عنوان مثال قیمت دستگاه روغن کشی بادام زمینی با ظرفیت کمتر، نسبت به مورد مشابه خود با ظرفیت بالاتر، ارزان تر است.
 • محصولات جانبی همراه دستگاه: برخی از دستگاه‌های روغن گیری بادام با محصولات جانبی مانند فیلتر روغن، ظرف روغن و... همراه هستند. به همین دلیل قیمت خرید دستگاه‌های روغن کشی بادام با محصولات جانبی بیشتر، معمولاً گران‌تر هستند.

بنابراین قیمت دستگاه روغن کشی بادام تلخ به عوامل مختلفی بستگی دارد که با در نظر گرفتن این موارد انتخاب درستی خواهید داشت. لازم به ذکر است که قیمت دستگاه روغن گیری بادام زمینی نیز از این قائده مستثنی نبوده و رعایت اصول فوق در انتخاب این مدل نیز راهنمای مناسبی است.

دستگاه روغن کشی بادام، چه مقدار روغن تولید می‌کند؟

بسته به این که از چه نوع بادامی استفاده می‌کنید، رطوبت بادام شما چقدر باشد و از چه دستگاه روغن گیری استفاده می‌کنید، میزان روغنی که به ازای هر کیلو بادام به دست می‌آورید متفاوت خواهد بود.

به طور معمول در روش پرس سرد از هر کیلو بادام حدود 40 الی 45 درصد روغن استخراج می‌شود در حالی که در روش پرس گرم این مقدار به 55 الی 60 درصد نیز افزایش پیدا می‌کند. البته این مقادیر تحت تاثیر مولفه‌های بسیاری هستند که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم. برای دقیق‌تر بودن، بهتر است به راهنمایی و دستورالعمل‌های دستگاه خود یا به تجربه کارگران ماهر در این زمینه توجه کنید.

دستگاه روغن گیری بادام کاراپرس

در سال‌های اخیر، توجه به سلامت و استفاده از مواد غذایی سالم‌تر، افزایش یافته است. این امر باعث شده است که بازار روغن‌های ارگانیک، رونق بیشتری پیدا کند.

روغن‌های معمولی، اغلب حاوی مقادیر زیادی چربی‌های اشباع شده و ترانس هستند که می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌ها را افزایش دهند.

دستگاه روغن گیری بادام کاراپرس، با استفاده از روش پرس سرد، روغن را از دانه‌های روغنی استخراج می‌کند. این روش، مزایای زیادی نسبت به روش‌های دیگر استخراج روغن دارد. مهم‌ترین مزیت این روش، حفظ ارزش غذایی روغن است. روغنی که با روش پرس سرد استخراج می‌شود، حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی است.

علاوه بر این، دستگاه روغن گیری بادام کاراپرس، دارای مزایای دیگری نیز هست. این دستگاه، از قطعات و مواد اولیه باکیفیت ساخته شده است و دارای عملکردی ایمن و کارآمد است. همچنین، این دستگاه، دارای ابعاد و وزن مناسبی است و به راحتی قابل جابه‌جایی است.

به همین دلیل، دستگاه روغن گیری بادام کاراپرس، محبوبیت زیادی در صنایع غذایی دارد. این دستگاه، برای کارگاه‌های غذایی، فروشگاه‌های مواد غذایی و شیرینی‌فروشی‌ها، گزینه‌ای مناسب است.

تمام دستگاه‌های شرکت کاراپرس به روش پرس سرد بوده و با حفظ کامل خاصیت مواد آن‌ها را به کره یا روغن تبدیل می‌کند.

سخن آخر

دستگاه روغن گیری بادام ابزاری برای استخراج روغن از دانه‌های بادام، بادام زمینی، بادام تلخ و دیگر دانه‌های روغنی مانند کنجد و تخم آفتاب گردان است. این دستگاه‌ها در دو نوع خانگی و صنعتی به بازار عرضه می‌شوند.

دستگاه‌های صنعتی ظرفیت و قدرت به مراتب بالاتری دارند، از ابزار پیشرفته ای برای کیفیت بهتر روغن استفاده می‌کنند و در مدت زمان کوتاهی مقدار روغن به مراتب بیشتری به شما می‌دهند. در مقابل، دستگاه‌های خانگی برای تولید روغن در مقادیر کم و برای مصارف خانگی طراحی شده است.

انتخاب دستگاه مناسب به نیاز شما بستگی دارد. اگر قصد دارید در منزل و برای مصارف شخصی روغن تهیه کنید، دستگاه‌های خانگی مناسب شما هستند. اما اگر قصد دارید روغن را به صورت انبوه تولید و به فروش برسانید، به دستگاه‌های صنعتی نیاز دارید.